Blog

Znajdziesz tu wiele ciekawych artykułów związanych z tworzeniem stron internetowych czy też informacje o nowościach z branży IT. Do każdego wpisu postaramy się dołączać pomocne przykłady, ważne definicje oraz kody źródłowe. Dołożymy wszelkich starań, żeby nasze artykuły były zawsze na czasie i atrakcyjne dla naszych czytelników.

Inspiracja dla twórczych umysłów.Dzisiaj przedstawiamy jeden z najlepszych, najfajniejszych blogów o tematyce projektowania, rozwoju oraz nowych możliwości w tworzeniu stron internetowych, czyli blog CODROPS.


Założyciele oraz idea przedsięwzięcia
Mary Lou (Manoela Ilic) założyła blog WordPress pod koniec 2009 roku. Zaczęła publikować fragmenty swojego kodu, który stał się użyteczny dla tysięcy web-developerów z całego świata. Wpisy z zbiegiem czasu zamieniły się w tutoriale a tworzenie ich oraz publikowanie jako praca w pełnym wymiarze czasu. Do zespołu dołączył Pedro Botelho, który również stał się administratorem oraz współtwórcą CODROPS.

Silnik CODROPS
Do ciekawostek należy, że cały blog jest oparty na Wordpressie, silniku tak niedocenianym przez wielu programistów. Mary oraz Pedro własnoręcznie przygotowali CSS oraz skrypty wykorzystywane na blogu. Mary twierdzi także, że zdecydowała się na Wordpressa przez to, że uwielbia społeczność zajmującą się systemem.

Skrypty, tutoriale, plac zabaw
Na blogu znajdziecie wiele ciekawych skryptów, tutoriali pomocnych przy tworzeniu efektowych elementów witryn internetowych. Zaletą CODROPS jest to, że pomysły publikowane na blogu należą do oryginalnych koncepcji, które są mega inspirujące oraz pomocne dla programistów czy projektantów stron internetowych. Występuje tu też tzw plac zabaw, czyli kategoria wpisów odpowiadająca za tworzenie eksperymentalnych wtyczek, skryptów poruszających najnowsze podejście do problemów projektowania.

Fakty
Blog rejestruje około 9,5 mln odsłon miesięcznie, czytelnicy spędzają średnio 4,45 minut na witrynie.
Prawie połowa z nich pochodzi z USA. Blog posiada 512 opublikowanych postów i ponad 20,000 komentarzy. W sumie jest 45 autorów.